2021-07-23 06:09

tl_files/images/trafo3.JPG

 

 

 

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do zadań edukacyjnych związanych wodą. Dziś mogę Państwu zaprezentować nowy mural, który powstał na terenie nowej stacji uzdatniania wody w Serocku przy ul. Nasielskiej 21A.

„Początkiem wszechrzeczy jest woda” jest hasłem przewodnim opisywanego muralu, który  wpisuje się w całą sieć grafik już istniejących na innych obiektach wodociągowych. „Mural …przy ulicy Nasielskiej poświęcony jest postaci Talesa z Miletu.

 

tl_files/images/trafo5.JPG

tl_files/images/trafo4.JPG

 

 

 

Znany wszystkim z lekcji matematyki filozof był kimś o wiele bardziej wszechstronnym. Jego słynna zacytowana fraza jest początkiem całej filozofii, a przez to i całej nauki. Nasza wiedza o świecie rozpoczęła się od obserwacji roli i obecności wody w przyrodzie. Oprócz portretu i sentencji starożytnego Greka, na kolejnych ścianach obiektu powstały schematy, bazujące na kształcie kropli. To fraktal, fala i spirala, które łączą geometrię i estetykę, ukazując harmonię wody.” Tak o grafice wypowiedział się autor i wykonawca muralu Pan Mariusz Libel.

 

 

 

Wróć

Galeria

Kontakt

Miejsko-Gminny Zakład Wodociagowy
ul. Nasielska 21 A
05-140 Serock

tel. 22 782 73 58
tel. 22 782 67 44
e-mail:

Mapa dojazdu